Linux-DVD

zaawansowane     
Kategorie
    Aurox    BSD    Centos    Debian    Fedora    Gentoo Linux    KateOS    Linux-EduCD    Live Linux    Mandriva    Naklejki    Naklejki 3D    Pendrive LINUX    Pluszaki    PowerPC    Slackware    Suse    Ubuntu      Edubuntu      Kubuntu      Ubuntu Studio      Xubuntu    Archwalne distrybucje

Kontakt
Masz jakieś pytania?

tel.: +48 25 751 51 52


GG: 4480656

wyślij formularz
Informacje
O nas
Wysyłka i Zwroty
FAQ
Nowości
Bezpieczeństwo
Cennik
Kontakt
Producent
Ubuntu
Strona Domowa Ubuntu
Inne produkty
Powiadomienia więcej
Informowanie o ProduktachInformuj mnie o aktualizacjach produktu Ubuntu Studio 8.10 DVD
Aktualności
Wiosenne nowości
Jesienny wysyp nowych distro
Linux w kieszonce
Poważne dystrybucje
Pluszowy pignwin już w sklepie
Nowości w styczniu
Strona główna » Ubuntu » Ubuntu Studio »
Ubuntu Studio 8.10 DVD 16,85zł
Potrzebujesz porady?
GG: 4480656 (Irek)

Ubuntu Linux to kompletna dystrybucja systemu operacyjnego GNU/Linux, przeznaczona przede wszystkim do zastosowań biurowych i domowych (ang. desktop). Bazuje na dystrybucji Debian (wersja SID). Projekt Ubuntu sponsorowany jest przez firmę Marka Shuttlewortha Canonical Ltd.

    * Ubuntu kładzie duży nacisk na użyteczność wprowadzając takie innowacje jak szerokie wykorzystanie mechanizmu Sudo w zadaniach administracyjnych (podobnie jak ma to miejsce w Mac OS X) czy zapewnienie pełnej funkcjonalności ustawień podczas standardowej instalacji.
    * Duży nacisk kładziony jest na zapewnienie mechanizmów ułatwiających korzystanie z systemu osobom niepełnosprawnym, oraz wprowadzenie pełnej internacjonalizacji dystrybucji, tak by oprogramowanie było użyteczne dla tak wielu ludzi jak to tylko możliwe.
    * Poprzez stosowanie wspólnego z Debianem formatu pakietów instalacyjnych deb, dystrybucja Ubuntu jest bardzo silnie związana ze wspólnotą Debiana, biorąc udział zarówno w korzystaniu z osiągnięć projektu Debian jak i w jego rozwoju. (źródło wikipedia.pl)

 

Ubuntu Studio to oficjalna odmiana dystrybucji Ubuntu, przeznaczona specjalnie do zastosowań multimedialnych. Pierwsza wersja Ubuntu Studio została zaprezentowana 10 maja 2007.

Programy zawarte standardowo w Ubuntu Studio to m.in.:


Dźwięk


Wideo


Grafika

(źródło wikipedia.pl)


Przydatne odnośniki:
Polskie forum uzytkowników Ubuntu Linux

Więcej informacji o tym produkcie znajdziesz na jego stronie internetowej.
Data dodania produktu do sklepu: wtorek, 31 marzec 2009.
Recenzje